AGK dhe forumZFD-Kosovo Program nënshkruajnë Memorandum Bashkëpunimi

0
SHPËRNDARJE
29
SHIKIME

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës dhe forumZFD- Programi në Kosovë sot kanë nënshkruar Memorandum Bashkëpunimi.

Memorandumi u nënshkrua nga Kryetari i Bordit të AGK-së, Xhemajl Rexha dhe Nehari Sharri, drejtor i forumZFD- Programi në Kosovë, për të nisur hapat e parë të një partneriteti afatgjatë në mes të palëve.

Projekti i parë i këtij bashkëpunimi do të jetë trajnimi online për gazetarë, në fushën e Ballafaqimit me të Kaluarën (BmK) dhe Gazetarinë e sensibilizuar për konflikte.

Ky trajnim do të realizohet nga profesionist të gazetarisë dhe hulumtues të  fushës, komunikimi dhe të gjitha materialet do të ofrohen në tre gjuhë: gjuhë shqipe, gjuhë angleze dhe gjuhë serbe.

Memorandumi është në dobi të dyja palëve me anë të cilit do të mundësohet trajnimi dhe profesionalizimi i mëtejmë i gazetarëve për të raportuar për gazetarinë e sensibilizuar për konflikt.

Të ngjajshmeLajme

Comments 16 734

 1. Paulisozy says:

  [url=https://sildenafila.online/]viagra 130 mg[/url]

 2. Sweext says:

  can you make money betting on sports nj sports betting bet it all sports bet

 3. ErakFoma says:

  bwin online casino hard rock online casino casino online

 4. assola says:

  good sports bets barstool sports betting app top 5 online sports betting

 5. Derekbeave says:

  [url=https://xuonlinepharmacy.online/]cialis pharmacy review[/url] https://xuonlinepharmacy.online

 6. Brucehorge says:

  [url=http://erectiledysfunctionpillsxl.online/]buy ed pills cheap[/url] http://erectiledysfunctionpillsxl.online

 7. pousaBom says:

  mi online sports betting new jersey online sports betting sports betting online in new jersey

 8. aspina says:

  paid essay writing service nursing admission essay samples importance of leadership and community service essay

 9. Infomi says:

  best college admission essay editing service essay writers topics essay writing service

 10. alissara says:

  last minute college essay help essay writer help easy essay help

 11. Michaelknilm says:

  [url=https://onlineviagra100mgprice.monster/]buy sildenafil[/url]

 12. Michaelzek says:

  [url=http://bestcialisdrugprescription.monster/]cialis online price[/url]

 13. Kiaisozy says:

  [url=http://onlinecialis10mgtab.monster/]buy cialis online from canada[/url]

 14. Lisaisozy says:

  [url=http://lisinopril.network/]lisinopril 20 mg price in india[/url]

 15. DavidInalf says:

  [url=http://malegra.cfd/]malegra dxt uk[/url]

 16. ArnoldDoomy says:

  ed drugs online from canada prescription drugs canada buy online

 17. BillySoymn says:

  https://24hr-pharmacy.top/# how to order prescription drugs from canada

 18. BillySoymn says:

  https://24hr-pharmacy.top/# canadian pharmacies without an rx

 19. MichaelPoota says:

  herbal ed treatment best ed medications

 20. MichaelPoota says:

  medicine erectile dysfunction erection pills

 21. ArnoldDoomy says:

  prescription drugs online without doctor pet antibiotics without vet prescription

 22. BillySoymn says:

  https://24hr-pharmacy.top/# canadian drugs online pharmacy

 23. MichaelPoota says:

  the best ed pill ed medication

 24. DavisDus says:

  [url=https://modafinilztab.com/]modafinil india online buy[/url]

 25. DavisDus says:

  [url=https://buycialis20.quest/]tadalafil india 20mg[/url]

 26. Michaelfruff says:

  [url=https://tetracycline.run/]tetracycline capsules[/url]

 27. Calvinunire says:

  buying ed pills online ed pills gnc

 28. doctor says:

  Health doctor website medicine https://www.lm.pl/forum

 29. Hillfaw says:

  biggest darknet markets weed darknet market

 30. Calvinunire says:

  canadian pharmacy com trusted canadian pharmacy

 31. Estebanfed says:

  [url=http://anafranil.cfd/]anafranil sale[/url]

 32. Sueisozy says:

  [url=https://lasixfurosemide.online/]cheap furosemide[/url]

 33. Calvinunire says:
 34. Calvinunire says:

  bactrim without a prescription buy cheap doxycycline

 35. Calvinunire says:

  online pharmacy no prescription canadian pharmacy coupon

 36. Calvinunire says:

  certified canadian pharmacy canadian pharmacy tampa

 37. Michaelfruff says:

  [url=https://cheapcialis10mgtab.quest/]generic cialis soft tabs[/url]

 38. Calvinunire says:

  canadian pharmacy no scripts canadian pharmacy 365

 39. Jasonisozy says:

  [url=http://viagraitab.monster/]viagra for women sale[/url]

 40. Calvinunire says:

  canadian online pharmacy best online canadian pharmacy